Reklam
Reklam

İzmit’te ulaşım zammı protesto edildi

  • 14 July 2017
  • 168 kez görüntülendi.
İzmit’te ulaşım zammı protesto edildi
Reklam
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi önceki gün şehir içi ulaşımına zam yaptı. Şehir içinde 2.30 TL olan tam bilet ücreti 2.50 TL’ye yükseltildi. Halkevleri ulaşıma yapılan zammı protesto etti.

Yürüyüş Yolu’nda toplananlar ‘Ulaşımda adaletsizliğe son. Ulaşım zammı geri alınsın’ yazılı pankart açarak, “Ulaşımda adalet istiyoruz’, ‘Ulaşıma zam istemiyoruz’, ‘Ulaşım haktır satılamaz’ yazılı dövizler taşıdı.

Basın açıklamasını okuyan Zeynep Çelik, “Ulaşıma yüzde yüzde 9.5 zam yapılırken hükümet işçilere yüzde 7.5 zam yapılmasının uygun gördü. Deli Dumrul sadece köprüden geçenlerden para alıyordu, AKP geçen geçmeyen herkesten alıyor. Ulaşım lüks değil, tüketim hakkıdır. Yapılan zammın hiçbir haklı gerekçesi yoktur. Ulaşım bedellerinin düşürülmesi gerekmektedir. Büyükşehir Belediyesi tüccar zihniyetinden vazgeçmeli, yapılan zam derhal geri çekilmelidir. Bizler bir kez daha söylüyoruz. Parasız niteliksiz ulaşım haktır ve yapılan zam derhal geri çekilmelidir. İnsanca koşularda bir ulaşımı kazanana kadar bu zamların karşısında olacağız” dedi.

sizlere sondakikahaber365.com farkıyla sunulmuştur

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Ücretsiz Wordpress Temaları