Reklam
Reklam

Şebnem İşigüzel Duygu Asena Roman Ödülü’nü aldı

  • 04 July 2017
  • 157 kez görüntülendi.
Şebnem İşigüzel Duygu Asena Roman Ödülü’nü aldı
Reklam
Duygu Asena Roman Ödülü, sahibini buldu. Geçtiğimiz günlerde “Gözyaşı Konağı” romanıyla ödülü kazanan Şebnem İşigüzel, ödülünü teslim aldı.

Düzenlenen ödül töreninde Hürriyet Gazetesi Yayın danışmanı ve yazarı Doğan Hızlan, Doğan Egmont Genel Müdürü Gülgün Çarkoğlu, Doğan Kitap Yayın Direktörü Cem Erciyes ve Doğan Kitap ekibi katıldı. İşigüzel’e 10 bin liralık para ödülünü Gülgün Çarkoğlu verdi. Törende bir konuşma yapan Doğan Hızlan, “Her ödülün ayrı bir havası ayrı bir önemi var. Duygu Asena benim tanıdığım, birlikte çalıştığım biriydi. Kadın ve kadının toplumdaki yeri konusunda emek vererek adı olmayan kadını adlandırdı. Doğan Kitap’ın verdiği Duygu Asena Ödülü, Türkiye’de bu alanda çalışanların, hatta öncü olanların unutulmaması için yapılmış çok onurlu bir girişimdir” dedi.

Şebnem İşigüzel yaptığı konuşmada, “Duygu Asena adına verilen ödülü almaktan dolayı çok mutluyum. Onun, Kadının Adı Yok’unu okuduğumda yazar olma hayalim bile yoktu. Kadın okumalarım Duygu Asena ve Kadının Adı Yok ile başladı diyebilirim. Geniş kitlelere hitap ederek eşitlik, kadın hakları, kadın olmak ve feminizm üzerine önemli şeyler söyledi. Bu yüzden bu ödül benim için çok önemli ve özel” dedi.

Şebnem İşigüzel’in  Gözyaşı Konağı romanı erkeklerin gölgesine direnen bir kadının özgürleşme ve hayatını yeniden inşa etme çabasını anlatıyor. Seçici kurul romanın bu özellikleri ve zengin dili, güçlü anlatımıyla ödüle değer buldu.

SEÇİCİ KURUL
Doğan Hızlan’ın jüri başkanı, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın onursal jüri başkanı olduğu ödülün seçici kurulunda Filiz Aygündüz, Buket Aşçı, İhsan Yılmaz, Ceyhan Usanmaz, Erkan Aktuğ ve Seray Şahiner yer aldı.

 

sizlere sondakikahaber365.com farkıyla sunulmuştur

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Ücretsiz Wordpress Temaları